59 - 66

16/06/2022 21:30 Play Off Minor Commercial League 21/22 0'

ThinkDigital1314122059
Bureau Veritas1114251666

Στον αγώνα Play Off μεταξύ της TDG και της Bureau Veritas οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 59-66

Στην αρχή του αγώνα και τα 2 στρατόπεδα στήθηκαν αμυντικά με σχηματισμό ζώνης  ώστε να μπορέσουν να ανταποκριθούν στο τέμπο του αγώνα που ήταν αργό. Οι άμυνες κατάφεραν να πάρουν καλό βαθμό αφού η παραγωγικότητα ήταν χαμηλή και το σκορ ήταν 7-6 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια,  το σκηνικό παρέμεινε ίδιο με τις ομάδες να μην μπορούν να κάνουν κάποιο ξέσπασμα για να ξεφύγουν με την περίοδο να κλείνει με σκορ 13-11.

Στο 2ο δεκάλεπτο, η άμυνα συνέχιζε να είναι δυναμική αφού επί 2 λεπτά δεν μπορούσαν να πετύχουν καλάθι και όταν το έκαναν οι φιλοξενούμενοι βρήκαν την ευκαιρία να περάσουν μπροστά και το σκορ ήταν  15-20 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου 75 δευτερόλεπτα το σκορ ήταν ισόπαλο 25-25 δείγμα πως το παιχνίδι ήταν οριακό  με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 27-25.

Στο 2ο ημίχρονο, οι παίκτες της Bureau Veritas το σκορ ήταν 0-10 στα πρώτα 2 λεπτά με τους γηπεδούχους που έχασαν το προβάδισμα τους χρειάστηκαν 3 λεπτά για να βρουν σκορ  το οποίο ήταν  30-38 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην πορεία, οι παίκτες της TDG έμειναν πίσω στο σκορ αφού τα λάθη στις πάσες τους οδήγησαν σε λιγότερες επιθέσεις φέρνοντας τη διαφορά σε διψήφιο σκορ με την περίοδο να κλείνει με σκορ 39-50.

Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα, οι ομάδες έβρισκαν σκορ εύκολα διατηρώντας το status quo του αγώνα και το σκορ ήταν  47-57 με 5 λεπτά να απομένουν για τη λήξη. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα οι γηπεδούχοι έκαναν την απέλπιδα προσπάθεια τους για τη νίκη πρεσάροντας σε όλο το γήπεδο αλλά δεν είχε το επιθυμητό για αυτούς αποτέλεσμα  με την περίοδο να κλείνει με σκορ 59-66.