58 - 45

23/11/2023 20:00 Commercial League B 23/24 3 40'

Topcut Modiano221322158
Intralot17681445

Στον Αγώνα της 3ης Αγωνιστικής μεταξύ της Topcut Modiano και της Intralot, οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 58-45.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες επέλεξαν οργανωμένες επιθέσεις, γύρισαν την μπάλα και είχαν καλά ποσοστά, ενώ το σκορ ήταν 12-11 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια της περιόδου το παιχνιδι στο ίδιο τέμπο αλλά με την Intralot να αρχίζει να κάνει λάθη με αποτέλεσμα να δει την περίοδο να κλείνει με σκορ 22-17.

Στο 2ο Δεκάλεπτο το παιχνίδι από την αρχή σε πιο γρήγορο ρυθμό, η Topcut Modiano χαρακτηρίστηκε από βιαστικές τελικές επιλογές αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν το εκμεταλλεύτηκαν με αποτέλεσμα η διαφορά να μείνει στα ίδια επίπεδα και το σκορ ήταν 29-23 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου τα ποσοτστά και πάλι χαμηλά, η Intralot συνέχισε να μην έχει καλό επιθετικό ρυθμό και βασίστηκε σε μακρινά σουτ 3 πόντων, η διαφορά ανέβηκε σε διψήφια επίπεδα και το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 35-23.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της Intralot να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά χωρίς να καταφέρουν σε κανένα σημείο να μειώσουν και να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες της Topcut Modiano να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μία σταθερή διαφορά ασφαλείας παίρνοντας τελικά την Νίκη.