41 - 49

08/01/2019 20:10 Commercial League B 18/19 7 40'

Upstream97151041
ΣΙ ΠΙ131091749

Στον Αγώνα της 7ης Αγωνιστικής μεταξύ της UPSTREAM και της ΣΙ ΠΙ, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 41 – 49.

Στο 1ο Δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με άμυνα man, ενώ οι φιλοξενούμενοι με άμυνα ζώνης 2 – 3. Στο επιθετικό κομμάτι το παιχνίδι αργό στην αρχή, με βιαστικές όμως τελικές επιλογές και από τις δύο ομάδες, οι γηπεδούχοι με καλάθια από επιθετικά ριμπάουντ πήραν προβάδισμα 2 κατοχών και το σκορ ήταν 8 – 5 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια το παιχνίδι στο ίδιο τέμπο, με τους δύο αντιπάλους να ψάχνουν τα μακρινά σουτ αλλά η ΣΙ ΠΙ με τρίποντο του Καμαράτου Γ. πέρασε μπροστά και αμέσως μετά πάλι με τρίποντο του ίδιου έκλεισε την περίοδο με σκορ 9 – 13.

Στο 2ο Δεκάλεπτο με το καλημέρα η UPSTREAM με 2 σερί καλάθια του Καλυβά Γ. ισοφάρισε αλλά οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν άμεσα και πάλι από την γραμμή των 3 πόντων με 2 τρίποντα ολοκλήρωσαν run 8 – 0 παίρνοντας προβάδισμα 3 κατοχών, το παιχνίδι συνέχισε στο ίδιο τέμπο, τα ποσοστά παρέμειναν χαμηλά και το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 16 – 23.

Στο 3ο Δεκάλεπτο η ΣΙ ΠΙ με 2 καλάθια των Γιαννόπουλου Κ. και Καραπάνου Σ. πήρε για πρώτη φορά διψήφιο προβάδισμα και έδειξε να έχει τον έλεγχο του αγώνα με το σκορ να διαμορφώνεται σε 22 – 31 στα πρώτα 5 λεπτά. Κάπου εκεί παρόλα αυτά οι παίκτες της UPSTREAM άρχισαν να βρίσκουν ρυθμό και στις δύο πλευρές του γηπέδου και με διαδοχικές άμυνες, 2 τρίποντα και 9 σερί πόντους του Αγγελογιαννόπουλου Α. έκαναν run 9 – 1 και η περίοδος έκλεισε με σκορ 31 – 32.

Στο 4ο Δεκάλεπτο οι παίκτες και από τις δύο ομάδες έδειξαν μεγάλη μαχητικότητα στα πρώτα λεπτά και πήγαν neck and neck, με τα ποσοστά όμως να είναι πολύ χαμηλά και το σκορ 36 – 36 στα πρώτα 5 λεπτά. Στα τελευταία 5 λεπτά του αγώνα παρόλα αυτά η ΣΙ ΠΙ λύθηκε και πάλι από την γραμμή των 3 πόντων και με 3 σερϊ τρίποντα πήρε εκ νέου διαφορά 3 κατοχών, με τους αντιπάλους της να μην καταφέρνουν να αντιδράσουν, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να διατηρήσουν το προβάδισμα και να πάρουν τελικά την Νίκη.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Αγγελογιαννόπουλος Α. με 11 (2) και Καλυβάς Γ. με 13, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Γιαννόπουλος Κ. με 17 (3) και Μαλαμά Μ. με 14 (3) πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Ορφανός Ε.