01/04/2018 17:30 Cup B 17/18 40'

Βιοιατρική126151952
Mytilineos2523241789

Leof. El. Venizelou 1-11, Nea Penteli 152 36, Greece

Στον Αγώνα του Κυπέλλου μεταξύ της ΒΙΟΙΑΤΡΙΚΗΣ και του ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟΥ, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την Νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 52 – 89.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με άμυνες man, ενώ στο επιθετικό κομμάτι και οι δύο ομάδες μπήκαν με διάθεση και ενέργεια στο παρκέ αλλά ο Μυτιληναίος επέβαλε από την αρχή γρήγορο ρυθμό με συνεχείς απόπειρες αιφνιδιασμών ενώ στην πορέια ζεστάθηκε και από την γραμμή των 3 πόντων με την Βιοιατρική να βρίσκει και αυτή ρυθμό επιθετικά αλλά να μην μπορεί να ακολουθήσει το γρήγορο παιχνίδι με αποτέλεσμα να δει την περίοδο να κλείνει με σκορ 12 – 25.

Στο υπόλοιπο του αγώνα το τέμπο παρέμεινε ίδιο και δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της Βιοιατρικής να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος, κερδίζοντας το επιμέρους σκορ της τελευταίας περιόδου αλλά δεν κατάφεραν σε κανένα σημείο να κοντρολλάρουν το παιχνίδι και τους παίκτες του Μυτιληναίου να κυριαρχούν κυριολεκτικά και στις δύο πλευρές του γηπέδου διατηρώντας μία διαφορά ασφαλείας και παίρνοντας τελικά την Πρόκριση.

Διαιτητές: Αυγερινός, Μελισσάρης