56 - 84

05/02/2024 22:00 Super League 23/24 11 40'

Σ.Υ.Τ.Α.1015171456
Σκλαβενίτης2429121984

Επίδειξη δύναμης από την ομάδα του ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗ στο ντέρμπυ της τετράδας με αντίπαλο την ομάδα του Σ.Υ.Τ.Α. Με εντυπωσιακή εμφάνιση κέρδισε με 56-84, με το τελικό σκορ να μην αφήνει πολλά περιθώρια για αναλύσεις.

Αν και μόλις 6 παίκτες η ομάδα του ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗ έκανε το τέλειο επιθετικά πρώτο ημίχρονο πετυχαίνοντας 53 πόντους με άψογα στατιστικά, συνεργασίες και μπάσκετ όχι ερασιτεχνικού επιπέδου. Η ομάδα του Σ.Υ.Τ.Α παρά τις προσπάθειες της δεν κατάφερε αμυντικά να περιορίσει σε κανένα σημείο τους αντιπάλους με το 25-53 του ημιχρόνου να τελειώνει από νωρίς τις αμφιβολίες για τον τελικό νικητή.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες του Σ.Υ.Τ.Α  να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά χωρίς να καταφέρουν σε κανένα σημείο να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες του ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗ να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα, χαλαρώνοντας και απολαμβάνοντας τη δίκαιη νίκη τους.

MVP του αγώνα ο εξωγήινος Παπαϊωάννου με 28 πόντους, 18 ριμπάουντ και 49 efficiency! Μαζί με τους Στρατομήτρο και Παζαρά έκαναν μια εντυπωσιακή τριάδα! Τσιρώνης και Κοσμίδης οι καλύτεροι για το Σ.Υ.Τ.Α.