47 - 37

26/11/2019 22:00 Commercial League A 19/20 4 40'

Generali71320747
Upstream9941537

Για την τέταρτη αγωνιστική του B’ ομίλου της Commercial League Α η ομάδα της Generali Hellas υποδέχθηκε την ομάδα της Upstream. Οι γηπεδούχοι που προηγήθηκαν και με 18 πόντους πήραν τη νίκη με σκόρ 47-37 και κατάφεραν να παραμείνουν αήττητοι.

Στην πρώτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι απέναντι στην ατομική άμυνα της Generali ξεκίνησαν με ένα σερί 0-9 με 7 πόντους του Αγγελογιαννόπουλου. Οι γηπεδούχοι που αιφνιδιάστηκαν, με 5 πόντους του Καλούδη Π κατάφεραν να μειώσουν και το δεκάλεπτο έληξε με σκόρ 7-9.

Συνεχίζοντας την αντεπίθεση οι γηπεδούχοι με τον Καλούδη Ν αύξησαν την παραγωγικότητα τους στην επίθεση και προσπέρασαν στο σκόρ. Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με σκόρ 20-18.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μαγική εικόνα . Οι γηπεδούχοι πάτησαν γκάζι πετυχαίνοντας 20 πόντους με 4 τρίποντα ανεβάζοντας την διαφορά στους 18 πόντους, την ώρα που οι φιλοξενούμενοι δεν μπορούσαν να βρουν το δρόμο πρός το καλάθι. Η περίοδος έληξε με σκόρ 40-22.

Στην τελευταία περίοδο οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι με τον Τόγκα να σαρώνει στα ριμπάουντ και να πετυχαίνει 6 πόντους αλλά κατάφεραν απλά να μειώσουν τη διαφορά. Η Generali Hellas πήρε το ρόζ φύλλο με σκόρ 47-37.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Καλούδης Ν με 21 (5) και Καλούδης Π με 15 (3) πόντους, ενώ από τους Φιλοξενούμενους οι Αγγελογιαννόπουλος με 11 (2), Γκίνης 10 και Τόγκας με 8 πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Αργυρούδης, Χριστοδουλάκης