72 - 60

26/01/2020 14:10 Commercial League A 19/20 8 40'

Boehringer1717191972
Calin Group1417141560

Για τον Α’ όμιλο της Commercial League A η ομάδα της Boehringer υποδέχθηκε την ομάδα της Calin Group και πήρε μία ακόμα νίκη με σκόρ 72-60. Για τους φιλοξενούμενους ο Θεοδωράτος έκανε double double με 11 πόντους & 12 ριμπάουντ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι ομάδες ξεκίνησαν με ατομική άμυνα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με σκόρ 11-6 στο πρώτο μισό αλλά στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους και πλησίασαν. Η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 17-14.

Η δεύτερη περίοδος ήταν πιο μοιρασμένη με επιμέρους σκόρ 17-17. Στο πρώτο μισό οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 24-26 με ένα σερί 7-12. Οι γηπεδούχοι με 2 απανωτά τρίποντα του Καραγιώργου προσπέρασαν ξανά και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 34-31.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι βελτίωσαν την απόδοση τους ενώ με 8 συνεχόμενους πόντους του Φιλίνη ανέβασαν τη διαφορά και η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 53-45.

Στην τελευταία περίοδο παρότι οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να μειώσουν τη διαφορά, η Boehringer με 3 σερί τρίποντα του Καραγιώργου σφράγισε τη νίκη με τελικό σκόρ 72-60.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Καραγιώργος με 21 (7) και Φιλίνης με 16 (2) ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Θεοδωράτος με 11 και Πέτσας με 21 (1) πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Σεληνας