23 - 57

09/02/2020 14:10 Commercial League A 19/20 11 40'

Calin Group636923
OTE Cosmote161913957

Στον Αγώνα της 11ης Αγωνιστικής της Commercial League A μεταξύ της Calin Group και της OTE Cosmote, οι τελευταίοι πήρανε τη νίκη άνετα με  τελικό σκορ το ευρύ 23-57.

Από το ξεκίνημα φάνηκε η διαφορά των δύο ομάδων με το 1ο δεκάλεπτο να λήγει με σκορ 6-16. Ίδια ροή είχε και στη συνέχεια το παιχνίδι, οι φιλοξενούμενοι με το πόδι πατημένο στο γκάζι ανέβασαν και άλλο τη διαφορά τελειώνοντας το ημίχρονο με σκορ 9-35.

Βγαίνοντας από τα αποδυτήρια η OTE Cosmote δίχως να χαλαρώσει από την μεγάλη διαφορά που είχε χτίσει, συνέχισε την πολύ καλή της απόδοση και με την Calin Group ανήμπορη να αντιδράσει, το σκορ 3ου δεκαλέπτου ήταν 15-48.

Μια τυπική διαδικασία ήτανε η τελευταία περίοδος του αγώνα για τις δύο ομάδες, όπου οι φιλοξενούμενοι χαλαρώσανε συντηρώντας απλά τη διαφορά και οι γηπεδούχοι να χαίρονται τις τελευταίες στιγμές του παιχνιδιού σκοράροντας ωραία καλάθια με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 23-57.

Διαιτητές: Παυλόπουλος Ηλ. , Μαίτου Γ.