48 - 30

10/02/2020 19:30 Super League A 19/20 10 40'

Loreal314181348
UCI6810630

Για τον Β’ όμιλο της Super League η ομάδα της Loreal υποδέχθηκε την UCI και συνέχισε νικηφόρα με σκόρ 48-30.

Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα και οι δύο ομάδες έπαιξαν άμυνα ζώνης. και η παραγωγικότητα στην επίθεση ήταν χαμηλή με τις ομάδες να δυσκολεύονται στο σκοράρισμα. Η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 3-6.

Οι γηπεδούχοι με επιμέρους σκόρ 14-8 πήραν ένα μικρό προβάδισμα στο δεύτερο δεκάλεπτο, με το παιχνίδι να είναι γρήγορο, οι παίκτες βελτίωσαν αισθητα την επιθετική τους παραγωγή, οι δύο ομάδες έμειναν κοντά και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 17-14.

Στο υπόλοιπο του αγώνα, οι δύο αντίπαλοι έδειξαν μαχητικότητα και έπεξαν καθαρό μπάσκετ αλλά με τους παίκτες της UCI (οι οποίοι αγωνίστηκαν με 5 μόλις παίκτες) να παρουσιάζουν όλο και πιο εμφανή σημάδια κόπωσης, ενώ οι παίκτες της Loreal από την άλλη βελτίωσαν κι άλλο την απόδοσή τους και ανέβασαν την διαφορά. Η τρίτη περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 35-24 ενώ πήραν το ρόζ φύλλο με το τελικό 48-30.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Αξαμπανόπουλος που έκανε double double με 10 πόντους & 12 ριμπάουντ και Πολυχρονίδης με 16 (4), ενώ από τους φιλοξενούμενους ο Στρατηγαρέας με 15 (2) πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Μπούκας, Κούλης