59 - 42

11/03/2024 19:30 Commercial League C 23/24 14 40'

Accenture1610161759
Cosmote e-Value1411080942

Στο ντέρμπυ της αγωνιστικής της Commercial League C η ACCENTURE πήρε μια μεγάλη νίκη με 59-42 επί της COSMOTE E-VALUE και κάλυψε και τη διαφορά του ενός πόντου της ήττας της στον πρώτο γύρο. Έτσι με ρεκόρ 8-3 υπερτερεί των αντιπάλων της που έχουν ρεκόρ 7-3 στο κυνήγι για την κορυφή.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν πραγματικό ντέρμπυ με την πρωτοπορία να αλλάζει συνεχώς χέρια και καμία ομάδα να μην μπορεί να ξεφύγει. Η ACCENTURE με πολυφωνία στην επίθεση και καλή κυκλοφορία πέρασε μπροστά στο δεκάλεπτο με 16-14. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι ομάδες ήταν αρκετά άστοχες, οι άμυνες σφίξανε παραπάνω και με το επιμέρους 10-11 το ημίχρονο έληξε με τη μικρότερη διαφορά υπέρ της ACCENTURE με 26-25.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως το παιχνίδι άλλαξε. Η ACCENTURE ανέβασε απόδοση σε άμυνα και επίθεση, κυριάρχησε μέσα στο ζωγραφιστό και άρχισε σταδιακά να χτίζει διαφορές. Η COSMOTE E VALUE είχε πρόβλημα στην επίθεση και όσο περνούσε η ώρα έβγαινε μια νευρικότητα στο παιχνίδι της. Έτσι η ACCENTURE πήρε τη νίκη πιο εύκολα από ότι υπολόγιζε πριν το παιχνίδι αλλά και στο ημίχρονο.

Λεντζάκης, Πολυχρονόπουλος και Χασιώτης οι καλύτεροι για την ACCENTURE. Φλόκας και Ζωγραφάκης ξεχώρισαν για την COSMOTE E -VALUE.