15/12/2022 19:30 Shipping League 22/23 7 40'

Erma First8116631
EastMed1513221767

Leof. Posidonos, Pireas 185 47, Greece

Στον αγώνα της έβδομης αγωνιστικής μεταξύ της Ermafirst και της Eastmed οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν τη νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 31-67.

Ηταν ένας αγώνας ο οποίος κινήθηκε με ένα γρήγορο τέμπο και είχε τους παίκτες της Eastmed από νωρίς σε θέση οδηγού. Ήδη από το πρώτο δεκάλεπτο το σκορ ήταν 8-17 υπέρ τους και φρόντισαν στα επόμενα λεπτά να συντηρούνται υπέρ τους προβάδισμα. H δεύτερη περίοδος κινήθηκε με ένα οριακά ισορροπημένο επιμέρους σκορ το οποίο ήταν 10-13 το οποίο διαμορφώθηκε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι πάτησαν το γκάζι εκμεταλλευόμενοι τον γρήγορο ρυθμό. Eπιθετικά, τους έδωσε πολύ σκορ και ταυτόχρονα αμυντικά έκλεισαν τους χώρους μην αφήνοντας κανένα περιθώριο στους αντιπάλους της να φανούν ανταγωνιστικοί. Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα παρα το μέγεθος της διαφοράς καμία από τις 2 ομάδες δεν σταμάτησε να παλεύει για το καλύτερο δυνατό στον αγώνα. Προσέφεραν σκορ και θέαμα μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο. Συγκεκριμένα το επιμέρους σκορ ήταν 6-17 χάρη στο οποίο οι φιλοξενούμενοι πήραν μια άνετη νίκη.