61 - 43

03/02/2020 21:30 Super League A 19/20 9 40'

FlexFin1413142061
UCI15881243

Για τον Β’ ομίλο της Super League η ομάδα της FlexFin υποδέχθηκε την UCI και συνέχισε νικηφόρα επικρατώντας με σκόρ 61-43.

Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα οι γηπεδούχοι έπαιξαν ατομική άμυνα ενώ οι φιλοξενούμενοι ζώνη 2-1-2. Στο πρώτο μισό οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 10-7 αλλά οι φιλοξενούμενοι με ένα επιμέρους 4-8 πήραν προβάδισμα και η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 14-15.

Στη δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι βελτίωσαν την αμυντική λειτουργία τους και πέρασαν μπροστά 23-21 ενώ το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με σκόρ 27-23.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι γύρισαν και αυτοί την άμυνα τους σε ζώνη 2-1-2 και ανέβασαν την διαφορά. Η τρίτη περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 41-31 ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο η εικόνα των ομάδων δεν άλλαξε και με ένα επιμέρους 20-12 οι γηπεδούχοι πήραν το ρόζ φύλλο αυξάνοντας τη διαφορά, με τελικό σκόρ 61-43.

Η διοργάνωση εύχεται περαστικά στον Ηλιόπουλο Κωνσταντίνο που τραυματίστηκε στον αστράγαλο και αποχώρησε από το παιχνίδι.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Φακίρης με 26 (6) πόντους, ενώ από τους φιλοξενούμενους ο Αμπατζίδης με 20 (5) πόντους, αντίστοιχα.

Διαιτητές: Πόντας, Ρηγόπουλος