03/05/2018 20:00 Play Off Major Commercial League 17/18 40'

Raging Bulls129181453
OTE Cosmote 2121741043

Leof. Kon/nou Karamanli 117, Acharnes 136 72, Greece

Στον Αγώνα μεταξύ των RAGING BULLS και του OTE COSMOTE 2 (ο οποίος αγωνίστηκε με 6 μόλις παίκτες), οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 53 – 43.

Στο 1ο Δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με άμυνα man, ενώ οι φιλοξενούμενοι με άμυνα ζώνης 2 – 3. Στο επιθετικό κομμάτι και οι δύο ομάδες επέβαλαν γρήγορο ρυθμό και επιθέσεις αλλά οι Bulls ευνοήθηκαν από αυτό και το σκορ ήταν 6 – 2 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην πορεία οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να αντιμετωπίζουν επιθετικό πρόβλημα μέχρι τα τελευταία 2 λεπτά όπου έδειξαν σημάδια ζωής και με ένα run έκλεισαν την περίοδο με σκορ 12 – 12.

Στο 2ο Δεκάλεπτο οι δύο αντίπαλοι σε σετ κυρίως επιθέσεις αλλά με τις άμυνες να κυριαρχούν, τα ποσοστά χαμηλά και τον ΟΤΕ όμως να ευνοείται από το αργό τέμπο, με το σκορ να είναι 16 – 19 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο οι γηπεδούχοι συνέχισαν να έχουν πρόβλημα απέναντι σε οργανωμένη άμυνα, οι αντίπαλοι τους ανέβασαν την διαφορά σε 3 κατοχές και το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 21 – 29.

Στο 2ο ημίχρονο οι Bulls μπήκαν από την αρχή πιο δυνατά και ξεκινώντας με run 10 – 0 ξαναπήραν το προβάδισμα, με τους παίκτες του ΟΤΕ να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά παράλληλα δεν κατάφεραν να ελέγξουν τον ρυθμό του αγώνα και τους παίκτες των Bulls επιβάλλοντας γρήγορο παιχνίδι να διατηρούν διαφορά 2 – 3 κατοχών έως το τέλος παίρνοντας τελικά και την Νίκη.

Διαιτητές: Ραχιώτης, Ναστούλης