14/05/2024 22:00 Shipping League C 23/24 1 40'

Sea Pioneer1714191666
Wilhelmsen617101649

Δραπετσώνας Αριστείδης Παπαμιχαήλ
Ρήγα Φεραίου & Κουντουριώτου, Δραπετσώνα, 18648

Μια  εύκολη νίκη πέτυχε η ομάδα της SEA PIONEER με 66-49 επί της ομάδας της WILHELMSEN σε εξ αναβολής αγώνα της Shipping League C. Η SEA PIONEER με ρεκόρ 9-3 έχει κλείσει θέση στην τετράδα, ενώ η WILHELMSEN  με ρεκόρ 5-7 προσπαθεί για το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα.

Με μόλις 5 παίκτες παρόντες η ομάδα της WILHELMSEN δεν είχε πολλές ελπίδες για κάτι καλό στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Παρόλα αυτά οι παίκτες του Φωστίνη πάλεψαν σε όλο τον αγώνα, ήταν ιδιαίτερα προσεκτικοί στην άμυνα τους (μόλις 3 φάουλ σε όλο τον αγώνα) καταφέρνοντας να φανούν ανταγωνιστικοί. Η SEA PIONEER μπήκε δυνατά στον αγώνα, πήρε διαφορά διψήφια στο δεκάλεπτο (17-6) στη συνέχεια χαλάρωσε επιτρέποντας στην αντίπαλο της να μειώσει σε 31-23 στο ημίχρονο, όμως ξανά πάτησε γκάζι, ανέβασε τη διαφορά και πήρε εύκολα τη νίκη. Δεν πίεσε ιδιαίτερα στην άμυνα της (6 μόλις φάουλ), σεβόμενοι το γεγονός πως οι αντίπαλοι της είχαν μόλις 5 παίκτες ρόστερ, παίζοντας όμως αρκετά ώστε να πάρουν εύκολα τη νίκη.

Γκουλιούμης, Στιβακτάκης και Φλίντρας οι κορυφαίοι των νικητών. Γεωργουσόπουλος και Δροσόπουλος ξεχώρισαν για την WILHELMSEN.