46 - 96

12/03/2024 22:00 Elite League 23/24 14 40'

Suits1011091646
Motor Oil2023302396

Συνεχίζει τον καλπασμό της προς την κορυφή η αήττητη ομάδα της MOTOR OIL κερδίζοντας πολύ εύκολα την ομάδα των SUITS με το τελικό 46-96 να μην αφήνει πολλά περιθώρια για αναλύσεις. Η MOTOR OIL με ρεκόρ 10-0 μόνο με θαύμα θα χάσει την πρώτη θέση, με την SUITS να ήξερε από πριν πως είχε πολύ δύσκολο έργο και τις απουσίες των Καψαρίδη και Ληξουργιώτη να τις στερούν στην ουσία όποια ελπίδα είχε για νίκη στον αγώνα.

Η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν μεγάλη με την ομάδα της MOTOR OIL να παίρνει τα κεφάλι στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο (10-20) χάρη στην ποιότητα των παικτών της. Το βάθος στον πάγκο της της επέτρεψε να έχει ενέργεια και σκορ σε όλο το 40λεπτό με την SUITS να προσπαθεί φιλότιμα να ακολουθήσει, προσπάθησε να φανεί ανταγωνιστική, είχε αρκετές καλές στιγμές αλλά παραδόθηκε εύκολα στην ανωτερότητα των αντιπάλων της.

Βουρτζούμης, Πολυχρονόπουλος, Μπούτας και Τσαγκαράκης ξεχώρισαν, όμως και οι εννέα παίκτες της MOTOR OIL σκόραραν και προσέφεραν στη νίκη της ομάδας τους. Αναστασίου και Ματαλιωτάκης οι καλύτεροι για τους γηπεδούχους.