04/02/2024 20:00 Commercial League B 23/24 10 40'

Techpassion1211061140
Intralot0811071541

ΟΑΚΑ Βοηθητικό Γήπεδο 1 (Ξιφασκίας)

Πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε η ομάδα της INTRALOT με 41-40 στο ντέρμπυ της τετράδας με αντίπαλο την ομάδα της TECHPASSION για την Commercial League B. Το παιχνίδι δεν ήταν ιδιαίτερα ποιοτικό, με τις δύο ομάδες όμως να βγάζουν μεγάλη επιθυμία για τη νίκη, μεγάλα καλάθια και συναρπαστική εξέλιξη.

Πιο συγκεντρωμένα και με καλύτερες επιλογές ξεκίνησε η TECHPASSION τον αγώνα, χωρίς όμως να είναι ιδιαίτερα εύστοχη. Η INTRALOT στα πέντε πρώτα λεπτά σκόραρε μόνο με τρίποντο του Ντελαλή για το 6-3 του πενταλέπτου, με το δεκάλεπτο να βρίσκει την TECHPASSION στο +4 (12-8).

Απόλυτη ισορροπία είχαμε στο δεύτερο δεκάλεπτο. Οι δύο ομάδες ήταν αρκετά άστοχες από την περιφέρεια, και οι δύο πέτυχαν από 1 τρίποντο και συνολικά 11 πόντους για το 23-19 του ημιχρόνου.

Νευρικά μπήκαν στην επανάληψη οι ομάδες, όντας ιδιαίτερα άστοχες. Το 6-7 του δεκαλέπτου μείωσε την διαφορά σε μία κατοχή (29-26).

Το καλύτερο επιθετικό της παιχνίδι κράταγε η INTRALOT για το τέλος. Με τον Χουλιαρόπουλο να βγάζει τρομερή ενέργεια και να σκοράρει από το ζωγραφιστό και τον Ντελαλή να πετυχαίνει ένα μεγάλο τρίποντο και την κρίσιμη βολή του αγώνα η ομάδα του Σουρμελή πήρε τελικά τη νίκη με το οριακό 40-41.

Χουλιαρόπουλος και Ντελαλής κορυφαίοι για την INTRALOT, μαζί πέτυχαν τους 30 από τους 41 πόντους της ομάδας τους. Κουτρουμάνος και Λάμπρου οι καλύτεροι για την TECHPASSION.