25/11/2019 22:00 Commercial League A 19/20 4 40'

Intersport817141857
Cosmote e-Value107121948

Γήπεδο Βυζαντινού Αλίμου
Megalis Tou Genous Scholis 10, Alimos 174 56, Greece

Για την τέταρτη αγωνιστική του B’ ομίλου της Commercial League Α η ομάδα της INTERSPORT υποδέχθηκε την ομάδα της COSMOTE e-VALUE. Οι γηπεδούχοι παρότι ξεκίνησαν άσχημα κατάφεραν να πάρουν μία διαφορά ασφαλείας στο δεύτερο δεκάλεπτο και πέτυχαν την τέταρτη νίκη τους, παραμένοντας πρώτοι και αήττητοι στον όμιλο τους με σκόρ 57-48.

Στην πρώτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι απέναντι σε άμυνα ζώνης ευστόχησαν σε 3 τρίποντα και εξασφαλίζοντας τα ριμπάουντ προηγήθηκαν με σκόρ 8-10.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως, αρχικά με την βοήθεια του Κορωνάκου και του Δεσπότη και με με 3 εύστοχα τρίποντα του Σακαρέλου στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι γύρισαν το παιχνίδι και πέρασαν μπροστά με σκόρ 25-17.

Στο υπόλοιπο του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι, που πήραν μεγάλη βοήθεια από τον Σακαρέλο και τον Κορωνάκο, που έκανε double double με 14 πόντους και 10 ριμπάουντ, προηγήθηκαν και με 10 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (39-29) αλλά δεν κατάφεραν να ανοίξουν κι άλλο τη διαφορά. Η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με σκόρ 57-48.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Σακαρέλος Κ. με 21 (5) και Κορωνάκος με 14 πόντους, ενώ από τους Φιλοξενούμενους ο Γεωργόπουλος που έκανε και αυτός double double με 14 (4) πόντους και 10 ριμπάουντ αντίστοιχα.

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Αυγερινός