42 - 44

19/12/2019 21:30 Commercial League B 19/20 5 40'

Oracle41891142
OTE Cosmote 2146121244

Για τoν A’ ομίλου της Commercial League B η ομάδα της ORACLE υποδέχθηκε την ομάδα της OTE Cosmote 2 που πήρε μια ακόμα νίκη με μεγάλη ανατροπή με τελικό σκόρ 42-44 και παρέμεινε αήττητη.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι που έπαιξαν ατομική άμυνα δεν αντιμετώπισαν προβλήματα απέναντι στη ζώνη των αντιπάλων τους και με 7 πόντους του Δημητράτου προηγήθηκαν με σκόρ 4-14.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι με εξαιρετική απόδοση στην άμυνα που ευστόχησαν σε 3 τρίποντα πέρασαν μπροστά στο σκόρ με ένα επιμέρους 18-6. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 22-20.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι ομάδες ήταν κοντά στο σκόρ και καμία απο τις δύο δεν κατάφερε να πάρει διαφορά. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρησαν 30-30 και η περίοδος έληξε με σκόρ 31-32.

Στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι με ένα γρήγορο 11-0 προηγήθηκαν με τη μεγαλύτερη διαφορά στον αγώνα αλλά στον χρόνο που απέμεινε δεν κατάφεραν να πετύχουν ξανά καλάθι και οι φιλοξενολυμενοι που πέτυχαν 12 αναπάντητους πόντους κατάφεραν να πάρουν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 42-44.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Ιωαννίδης με 17 (4), ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Δημητράτος με 9 (1) και Ριζίκος με 9 (1), πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Πόντας, Ζώρης