27/01/2020 22:00 Commercial League B 19/20 7 40'

Σ.Υ.Τ.Α.411101237
OTE Cosmote 2719121553

Γήπεδο Κερατσινίου (Παντελής Νικολαΐδης)
Σπετσών, Χαραυγή, Schisto Camp, Municipal Unit of Keratsini, Municipality of Keratsini-Drapetsona, Regional Unit of Piraeus, Region of Attica, Attica, 18755, Greece

Για τον A’ όμιλο της Commercial League B η ομάδα της Σ.Υ.Τ.Α υποδέχθηκε την OTE Cosmote 2 που πήρε τη νίκη με τελικό σκόρ 37-53 και παρέμεινε στη κορυφή της βαθμολογίας.

Στο ξεκίνημα του πρώτου δεκαλέπτου οι ομάδες ήταν ισόπαλες 4-4. Οι γηπεδούχοι έπαιξαν άμυνα ζώνης 2-3 και οι φιλοξενούμενοι man to man. Οι δύο ομάδες ήταν νευρικές, έκαναν αρκετά λάθη και έμειναν χώρις σκόρ μέχρι το τέλος της περιόδου που ολοκληρώθηκε με σκόρ 4-7.

Στο δευτέρο δεκαλέπτο ο ρυθμός του παιχνιδιού ανέβηκε, το ίδιο και η παραγωγικότητα των δύο ομάδων. Οι φιλοξενούμενοι που κυριάρχησαν στα ριμπάουντ διατήρησαν το προβάδισμα  με 12-17 και συνέχισαν να ανεβάζουν τη διαφορά. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 15-26.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι που αγωνίστηκαν με 6 παίχτες με εμφανή τα σημάδια της κούρασης δεν κατάφεραν να επιστρέψουν στο μάτς και να μειώσουν τη διαφορά που συνέχισε να ανεβαίνει. Η τρίτη περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 25-38 και οι φιλοξενούμενοι πήραν το ρόζ φύλλο με το τελικό 37-53.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Καλαμπόκης με 21(1), ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Δακουτρός με 16 (1) και Μόντι με 13 (3) πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Κονταρακος, Βαίτσης