48 - 35

15/11/2019 21:10 Commercial League B 19/20 2 40'

OTE Cosmote 2512181348
Σ.Υ.Τ.Α.71112535

Για την δεύτερη αγωνιστική του A’ ομίλου της Commercial League B η ομάδα της OTE COSMOTE 2 υποδέχθηκε την ομάδα της ΣΥΤΑ και πήρε τη δεύτερη νίκη της με τελικό σκόρ 48-35.

Στο πρώτο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες έπαιξαν άμυνα ζώνης. Σε ένα κακό ξεκίνημα και για τις 2 ομάδες ο ρυθμός του αγώνα ήταν αργός και οι 2 ομάδες πήγαν σε ολόκληρες επιθέσεις. Οι γηπεδούχοι πήραν σκόρ μόνο από τον Μαϊκούση ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Ταραμάς. Στη συμπλήρωση του πρώτου πενταλέπτου το σκόρ ήταν 4-5. Στο τέλος της περιόδου οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 5-7.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου δεκαλέπτου οι γηπεδούχοι πέρασαν μπροστά, με τον Γρυλλάκη να βοηθάει στην άμυνα και στα ριμπάουντ και τον Βιδάλη να πετυχαίνει 2 συνεχόμενα τρίποντα. Το σκόρ στο πρώτο μισό ήταν 15-9. Σε αυτό το σημείο οι φιλοξενούμενοι, με οδηγό τον Καλαμπόκη που πέτυχε 10 πόντους, πήραν ξανά το προβάδισμα. Το ημίχρονο τελείωσε με σκόρ 17-18.

Στην τρίτη περίοδο οι γηπέδουχοι ξεκίνησαν δυνατά και σε ένα εξαιρετικά παραγωγικό δεκάλεπτο όπου πέτυχαν 18 πόντους, κατάφεραν να περάσουν μπροστά στο σκόρ και να πάρουν και μικρή διαφορά ασφαλείας. Η περίοδος έληξε με σκόρ 35-30.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να ανατρέψουν την εις βάρος τους διαφορά και η ομάδα της OTE COSMOTE 2 πήρε το ρόζ φύλλο με σκόρ 48-35.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Βιδάλης με 20 (2) και ΜαΪκούσης με 10 (1), ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Καλαμπόκης. με 14 και Βελισσαρίου με 10 πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Παπαχρήστου, Καψιώχας