46 - 54

24/01/2020 19:45 Super League A 19/20 8 40'

Nestle16204646
Petrogaz1114191054

Για τον Α΄ομίλο της Super League η ομάδα της Nestle υποδέχθηκε την ομάδα της Petrogaz που πήρε τη νίκη με σκόρ 46-54 και διατηρήθηκε στην πρώτη θέση του ομίλου με τους Καρυάτη (12 (3) πόντοι & 13 ριμπάουντ) και Γαλίτη (20 πόντοι & 10 ριμπαουντ) να κάνουν double double.

Στη πρώτη περίοδο οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πιο δυνατά και προηγήθηκαν 7-4 στο πρώτο πεντάλεπτο του αγώνα ενώ η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 16-11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι συνέχισαν να έχουν ενέργεια και διατήρησαν το προβάδισμα (25-19) με πολυφωνία στην επίθεση. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 36-25.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά και μείωσαν γρήγορα τη διαφορά στους -4. Με επιμέρους σκόρ περιόδου 4-19 η Nestle πέρασε μπροστά και η περίοδος έκλεισε με σκόρ 40-44.

Στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι έμειναν κοντά στο σκόρ μέχρι το 35΄(45-47) αλλά δεν κατάφεραν να βρούν το δρόμο πρός το καλάθι και οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 46-54.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Cramer με 10 και Σελιτάς με 12 (1), ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε επίσης και ο Αντωνόπουλος με 13 πόντους, αντίστοιχα.

Διαιτητές: Ραχιώτης, Κολοκυθάς Δ.