44 - 32

04/07/2022 20:30 Play Off Super League 21/22 40'

Deloitte71416744
OTE Cosmote1477432

Στον αγώνα τελικού μεταξύ της Deloitte και της OTE Cosmote οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 44-32.

Στην αρχή του αγώνα οι 2 ομάδες έπαιζαν man to man άμυνα με σκοπό να ανταποκριθούν στον γρήγορο ρυθμό. Αυτό είχε αντίκτυπο στο σκοράρισμα το οποίο ήταν χαμηλό λόγω των λαθών και το σκορ ήταν  5-3 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια, το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο μέχρι που οι φιλοξενούμενοι έκαναν σερί 0-8 που τους έδωσε προβάδισμα  με την περίοδο να κλείνει με σκορ 7-14.

Στο 2ο δεκάλεπτο, οι ομάδες συνέχιζαν να είναι μέτριες παραγωγικά χάνοντας τα σουτ τους και να κάνουν λάθη και το σκορ ήταν  9-17 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου, οι γηπεδούχοι ανέκαμψαν και κάλυψαν το χαμένο έδαφος με σερί 6 πόντων κλείνοντας το ημίχρονο  με σκορ 21-21.

Στο 2ο ημίχρονο, οι παίκτες της Deloitte ξεκίνησαν δυναμικά με επιμέρους σκορ 11-2 αποκτώντας διαφορά σχεδόν διψήφια και το σκορ ήταν 32-23 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην πορεία, οι προπορευόμενοι χτυπώντας το αντίπαλο καλάθι συνέχιζαν να διατηρούν το προβάδισμα έχοντας τον έλεγχο του αγώνα  με την περίοδο να κλείνει με σκορ 37-28.

Στο 4ο δεκάλεπτο,  η Deloitte έδειχνε σταθερή στο παιχνίδι της έχοντας παράσταση νίκης, ανεβάζοντας σε μικρό βαθμό τη διαφορά και το σκορ ήταν  44-29 με 5 λεπτά να απομένουν για τη λήξη. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα, οι παίκτες ήταν χαλαροί θέλοντας να απολαύσουν το τέλος τους πρωταθλήματος για εκείνες σημειώνοντας μόλις 3 πόντους συνολικά  με την περίοδο να κλείνει με σκορ 44-32.

ΑΡΑΟΥΖΟΣ Ρ , ΜΕΝΑΓΙΑΣ Δ (ΠΑΙΚΤΕΣ DELOITTE)