65 - 27

20/11/2022 15:00 Group A 22/23 3 40'

Mytilineos207162265
KPMG6113727

Στον αγώνα της 3ης αγωνιστικής μεταξύ της Mitilineos και της KPMG οι πρώτοι/τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 65-27.

Στην αρχή του αγώνα, οι παίκτες και των 2 πλευρών,  επέλεξαν να αμυνθούν με άμυνα man to man με σκοπό να μπορέσουν να ανταποκριθούν στο γρήγορο τέμπο του αγώνα. Στη πράξη, οι φιλοξενούμενοι χρειάστηκαν περίπου 3μιση λεπτά ώστε να σκοράρουν  και το σκορ ήταν 5-2 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρουν επιθετικό ρυθμό και παράκαμπταν με μεγάλη ευκολία την αντίπαλη άμυνα και ξέφυγαν από νωρίς στο σκορ  με την περίοδο να κλείνει με σκορ 20-6.

Στο 2ο δεκάλεπτο, η αστοχία επικράτησε και από τις 2 πλευρές με τους γηπεδούχους, σε αντίθεση με τα προηγούμενα λεπτά, δεν κατάφεραν να βρουν σκορ ενώ οι αντίπαλοι τους μόλις 1 και το σκορ ήταν 21-6 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου, οι τελευταίοι αδυνατούσαν να βρουν λύση στην επίθεση όπως και οι γηπεδούχοι που επί 3 λεπτά δεν έβρισκαν σκορ με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 27-7

Στην αρχή του 2ου ημιχρόνου, οι παίκτες της Mitilineos με πίεση σε όλο το γήπεδο μπλόκαραν την αντίπαλη επίθεση παρά το καλό τους ξεκίνημα  και το σκορ ήταν 33-12 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην πορεία, παρά τη μεγάλη διαφορά στο σκορ ανάμεσα τους καμμιά από τις 2 ομάδες δεν έριχνε το ρυθμό της, δείχνοντας πως αρνούνταν να πάψουν να διασκεδάζουν τον αγώνα με την περίοδο να κλείνει με σκορ 43-20.

Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα, το γρήγορο τέμπο του αγώνα αποδιοργάνωνε την επιθετική λειτουργία των παικτών της KPMG που για 2 λεπτά ήταν χωρίς σκορ και το σκορ ήταν  54-25 με 5 λεπτά να απομένουν για τη λήξη. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα, οι γηπεδούχοι συνέχισαν να σκοράρουν με τον ίδιο ρυθμό παρά τις προσπάθειες των φιλοξενούμενων για το αντίθετο και πήραν το ρόζ φύλλο αγώνα σκορ 65-27.