53 - 63

14/12/2019 18:30 Super League A 19/20 6 40'

Petrogaz1413161053
DHL1617161463

Για την έκτη αγωνιστική της Super League η ομάδα της Petrogaz υποδέχθηκε την DHL που πήρε την τέταρτη φετινή της νίκη με double double του Αγορόπουλου. Τελικό σκόρ της αναμέτρησης το 53-63.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι έπαιξαν άμυνα ζώνης και οι φιλοξενούμενοι man to man. Η DHL προηγήθηκε 7-9 στα πρώτα λεπτά αλλά δεν μπόρεσε να ξεφύγει και η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 14-16.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η DHL παρότι οι γηπεδούχοι άλλαξαν την άμυνα τους σε man to man, έκαναν ένα γρήγορο σερί 0-7 και ανέβασαν τη διαφορά στο +9, ενώ το ημίχρονο έληξε με σκόρ 27-33.

Η τρίτη περίοδος ήταν μοιρασμένη και οι ομάδες ήταν ισόπαλες στο επιμέρους σκόρ 16-16. Οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν προβάδισμα 6 πόντων και η περίοδος έληξε με σκόρ 43-49.

Η τελευταία περίοδος είχε διαδικαστικό χαρακτήρα και οι φιλοξενούμενοι πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 53-63.

Για τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Σαμοϊλης με 15 (2), Καρυάτης με 13 (2) και Μαρκόπουλος με 12 (1), ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισαν οι Βλαχάκης με 24 (1) και Αγορόπουλος με 10 πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Γιακείμη, Ορφανός Μ.